دیوار کاذب چوبی

دیوار کاذب چوبی

یکی از مواردی که در همه زمان ها از آن برای طراحی منازل استفاده می شده است چوب می باشد امروزه چوب را در قالب طرح های گوناگونی همچون دیوار کاذب چوبی ساخته و در منازل در طراحی دکوراسیون از آن استفاده می کنند.

 دلیل استفاده از چوب در فضای خانه و محیط های اداری این است که چوب در هر فضایی که حضور داشته باشد، حالت و احساس همه نسبت به آن فضا را تا حد زیادی تحت تاثیر خود قرار می دهد. دکوراسیون چوبی منزل یکی از بهترین و ایده آل ترین روش های تزیین در طراحی داخلی به شمار می رود و خوشبختانه در کشورمان نیز این موضوع طرفداران زیادی پیدا کرده و طراحان اهمیت زیادی برای چوب در دکوراسیون داخلی شان قائل می شوند.

شاید یکی از بزرگترین مزایای چوب به عنوان عنصری جذاب در طراحی این است که می توان آن را در هر جایی از منزل، در هر فضایی، با هر کارکردی به راحتی مورد استفاده قرار داد. می توان این دکوراسیون چوبی منزل را در آشپزخانه با نمایی زیبا از کابینت هایی چوبی یا گوشه ای از آشپزخانه با قفسه یا شلف چوبی و خلاصه هر چیز دیگری ایجاد نمود. چوب شاید بهترین ایده و البته بهترین مواد برای طراحی و استفاده در آشپزخانه باشد به همین علت است که اکثر مواد دکوراتیو را از چوب می سازند همچون دیوارهای کاذب چوبی.

با ما همراه باشید تا شما را یکی از بهترین دیوار های کاذب، دیوار کاذب چوبی آشنا کنیم.

معرفی دیوار کاذب

بهتر است قبل از هر چیزی ابتدا با مفهوم دیوار کاذب آشنا شوید تا توضیحاتی که در ادامه مقاله در مورد دیوار کاذب ارائه می کنیم را بهتر درک کنید.

تعریفی که برای دیوار کاذب ارائه داده اند به این صورت است که دیوار کاذب یکی از جدا کننده های فضای داخلی هر ساختمان است. این دیوارها را می توان حتی بعد از اتمام کار ساخت و ساز ساختمان اعمال کرد و در مکان مورد نظر اجرا نمود بنابراین این ویژگی بسیار بزرگی است.

یکی از بهترین و بزرگترین مزیت های دیوار های کاذب این است که می توان این نوع از دیوارها را بر اساس علاقه و سلیقه فرد و کارایی آن پوشش دهی کرد در واقع لایه رویی بر روی این دیوارها نصب می کنند در این نوع از دیوارها می توان مواد گوناگونی استفاده کرد که این مواد نقش بسیار زیادی در قیمت گذاری دیوارهای کاذب دارند‌.

 دیوار های کاذب انواع مختلفی دارند که با توجه به محیط مورد استفاده، علاقه و کاربردی که از دیوار کاذب انتظار می رود می توان از انواع دیوار کاذب همچون دیوار کاذب چوبی استفاده کرد، به عنوان مثال در حالت عمومی از دیوارهای گچی استفاده می شود، این نوع دیوارها از ساده ترین نوع آن ها به شمار می روند. اما در محیط هایی همچون اشپزخانه، حمام ، سرویس بهداشتی  و .. از دیوار هایی استفاده می شود که در برابر رطوبت از مقاومت کافی برخوردار باشند. در مکان هایی که احتمال اتش سوزی در آن می رود پیشنهاد می شود که از دیوارهای شیشه ای که می توانند تا چند ساعت در برابر آتش مقاومت داشته باشند، استفاده شود.

بنابراین با توجه به مکان انتخابی فرد نوع دیوار های کاذب می تواند متفاوت باشد و انواع دیوار های کاذب عبارتند از دیوار کاذب چوبی، دیوار کاذب شیشه ای، دیوار کاذب پارتیشن، دیوار کاذب پوششی ( لاینینگ )، دیوار کاذب آکوستیک ( با عایق های پشم سنگ و پلی استایرن ) ، دیوار کاذب تزیینی (دکوراتیو) با پوشش های سنگ، چوب  و…. دارد که در بخش های مختلف فضاهای داخلی از آن ها استفاده می شود.

مزایای استفاده از دیوار کاذب چوبی

در این بخش از مقاله قصد داریم تا تمامی مزایایی که سبب استفاده افراد از دیوار های کاذب شده است را برای شما بیان کنیم پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید‌.

دیوار کاذب چوبی
  • از مزیت های دیوار کاذب چوبی می توان به سبک و ایمن  بودن در برابر زلزله را اشاره کرد که این بزرگترین مزیت دیوار های کاذب است که از آن ها می توان در مناطق زلزله خیز استفاده کرد و در صورت بروز زلزله به دلیل سبک بودنش خسارت های جانی و مالی را در پی نداشته باشد.
  • با پیشرفت تکنولوژی و دانش امروزه بیشتر افراد به دنبال وسایل دکوراتیوی هستند که عایق حرارت ، صوت و رطوبت هستند زیرا با توجه به اینکه بیشتر خانه ها آپارتمانی شده اند این مزیت سبب می شود تا محیط آرامش بخش تری را داشته باشیم و هم در هزینه ها صرفه جویی کنیم.
  • دیوار کاذب باعث کاهش هزینه های سازه و فونداسیون با توجه به کاهش بار مرده ساختمان می شود‌.
  • از مزیت های دیگر این نوع دیوارهای کاذب این است که دارای انعطاف پذیری در شکل گیری اجسام قوس دار در معماری را دارند.
  •  بیشتر افراد به دنبال مصالحی هستند که دارای نصب سریع و آسان باشند و دیوار کاذب چوبی بهترین پیشنهاد برای این افراد است.
  • استفاده از متریال دکوراتیو این امکان را به شما می دهد که بتوانید آن را ترمیم و تعویض کنید بنابراین اگر از طرحی خوشتان نیامد نگران نباشید شما به راحتی می توانید آن را تعویض کنید.
  • از دیگر مزایای استفاده از دیوارهای کاذب این است که شما می توانید بهره برداری سریع از فضا بعد از اتمام سفت کاری بنا را داشته باشید‌.
  • نصب سریع و قابلیت جمع آوری آن و استفاده در مکانی دیگر از مزایای فوق العاده دیوار های کاذب چوبی می باشد.
  • این نوع از دیوار کاذب چوبی راحت ترین راه جهت فضا سازی و تقسیم بندی فضا می باشند بنابراین از این نقش بسیار مهم آن غافل نشوید.

قیمت دیوار های کاذب چوبی

به راستی قیمت از عوامل تاثیر گذار جهت انتخاب و برگزیدن کالاها می باشد. در اینجا این راهنمایی را به شما می کنیم که طبق قاعده کلی، هرچه دیوار های کاذب چوبی که انتخاب می کنید دارای طرح ساده تری باشد از لحاظ قیمت تمام شده ارزان تر خواهد بود.

فرض کنید چوب بکار گرفته شده در یک مدل از دیوار کاذب چوبی، نیازمند روشن سازی، رنگ و یا گرمادهی باشند، خب طبیعی می باشد که در چنین شرایطی قیمت جنس افزایش یابد.

از نظر دیگر هر قدر پوشش دیوار از چوب ارزان قیمت تر و بی کیفیت تری تهیه شده باشد، به طبع هزینه کمتری برای شما، خریدار محترم خواهد داشت و بیشتر افراد دنبال این قضیه هستند‌.

زیرا برای برآورد قیمت در مصنوعات چوبی یک طرف قضیه نوع چوب است و از سویی دیگر، کاری است که روی چوب انجام می شود. افزایش هزینه در اثر کار بیشتری که روی چوب انجام شده است اجتناب ناپذیر است.

آنچه که ما در این مقاله برای شما در مورد دیوار کاذب چوبی بیان کردیم در جهت ارتقا اطلاعات شما عزیزان بوده است امید است که از این مطالب استفاده بهینه را ببرید‌.

مقالات آموزشی دیوار کاذب

دیوار کاذبقیمت دیوار کاذبمزایای دیوار کاذب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *