کفپوش لمینت ضد آب

کفپوش لمینت ضد آب

کفپوش لمینت ضد آب این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. بسیاری از افراد این روزها به سراغ پارکت لمینت های ضد آب را می روند.

بیشتر افرادی این نوع از لمینت ها را می پسندند که سلیقه آن ها بسیار هماهنگ با دکوراسیون مدرن می باشد. کفپوش لمینت ضد آب فضای بسیار آرامی را در منزل شما ایجاد می کنند و به همین دلیل برای افرادی که به دنبال آرامش محیط هستند بهترین گزینه هستند. از طرفی ضد آب بودن در این نوع از پارکت ها در نشان دادن گرد و غبار محیط  و وجود آب بر کف بزرگ نمایی نخواهند کرد و از این نظر خانم ها به آن بیشتر علاقه مند هستند.

 نکته مهم دیگری که در مورد پارکت لمینت های ضد آب وجود دارد این است که از ترکیب رنگ بالایی برخوردار هستند، در واقع پارکت لمینت های ضد آب می توانند از روشن ترین رنگ تا تیره ترین رنگ ها را پوشش دهند.

در سالهای اخیر استفاده از کفپوش لمینت ضد آب در برخی خانه ها و مراکز فرهنگی هنری جهان رواج پیدا کرده است  بهتر است بدانید که این نوع کفپوش ها روز به روز محبوبیت شان در جهان در حال بیشتر شدن است.

خوشبختانه تنوع رنگ و طرح این نوع پارکت ها زیاد و گسترده است و در حال حاضر می توانید در صورت تمایل انواع مختلفی از این کفپوش لمینت های ضد آب را خریداری و سپس نصب کنید. 

 آیا با واژه کفپوش لمینت آشنایی دارید؟

لمینت به معنای هر چیزی می باشد که از قرار گرفتن چند لایه روی همدیگر تشکیل شده باشند و علت این وجه تسمیه نیز تشکیل شدن پارکت لمینت از چهار لایه می باشد که به ترتیب از لایه رویی به پایین عبارتند از لایه مقاومت، لایه دکور پیپر و رنگ بندی لمینت و لایه HDF که مهمترین لایه در پارکت لمینت می باشد و لایه ی بالانس پیپر.

دلیل استفاده از لایه مقاومت این است که سبب جلوگیری از نفوذ آب به پارکت می شود.

کاربرد پارکت لمینت های ضد آب چیست؟؟

پارکت لمینت های ضد آب همانند دیگر از لمینت ها دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشد که در این بخش از مقاله سعی داریم به این کاربرد های ویژه بپردازیم بنابراین با ما همراه باشید.

در صورت استفاده از کفپوش لمینت ضد آب دیگر نگران خیس شدن و لک شدن آن ها نباشید زیرا یکی از مکان هایی که انسان ها علاقه زیادی به پوشش کف آن با کفپوش های پارکتی داشتند اما به علت ترس از عدم مقاومت پارکت ها در مقابل آب و رطوبت، از بکارگیری آن ها چشم پوشی کرده بودند، کف آشپزخانه ها بود زیرا آشپزخانه ها مکان های مرطوبی می باشند که بیشتر افراد به دلیل این رطوبت از کفپوش ها استفاده نمی کردند اما با عرضه کفپوش های ضد آب این عقیده خانم های خانه دار به کلی عوض شد و از کفپوش های ضد آب در آشپزخانه ها نیز استفاده شد.

اصولا انسان ها به علل مختلفی از جمله ایجاد نظم و جلوگیری از کاهش فضا در مقابل مخاطب، تمایل به استفاده از یک نوع کفپوش خاص داشته که بتوانند تمام کف منزل را با آن پوشش دهند. این امر منجر به تولید پارکت های لمینت ضد آب گردید که قابلیت استفاده در تمام سطوح منزل را دارند.

تشخیص ضد آب بودن کفپوش لمینت با آب

برای تشخیص ضد آب بودن کفپوش لمینت ها راه های بسیار زیادی را دارید یکی از این راه ها این است که یک قطعه از کفپوش را تا نیمه در یک سطل بزرگ آب داخل کرده و بلافاصله پارکت را از آب خارج کنید در این صورت برروی پارکت لمینت ضد آب قطرات آب را مشاهده می کنید.

کفپوش لمینت ضد آب

در واقع مثل قطره روغن روی بخش های مرطوب قطرات آب دیده می شود. برای بررسی بیشتر لازم است تا این قطعه از کفپوش را به مدت یک شبانه روز در سطل آب قرار دهید پس از این زمان نیز با بیرون آوردن کفپوش همچنان قطرات آب دیده می شود در این وضعیت بررسی چرب بودن محصول ساده تر است.

نصب پارکت لمینت ضد آب به چه صورت است؟

نصب کفپوش لمینت ها با پارکت ها تفاوت بسیار زیادی دارد برای نصب هر نوع لمینتی نیاز به چسب چوب ندارید اما برای نصب پارکت ها نیاز به چسب چوب وجود دارد بسیاری از افراد لمینت ها را به دلیل عدم استفاده از چسب چوب بیشتر می پسندند و معتقدند که به کف خانه های آن ها آسیبی وارد نمی شود.

نصب هر نوع کفپوش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، این نکته در خصوص پارکت ها و کفپوش لمینت های ضد آب نیز صدق می کند.

اگر فردی که کفپوش لمینت ها را نصب می کند از مهارت کافی برخوردار نباشد سبب می شود تا به دلیل نبود مهارت در نصب پارکت لمینت ضد آب نه تنها ظاهر شکیل آن ها را به هم ریخته بلکه می تواند سبب نفوذ آب به لایه های زیرین و در نتیجه تخریب کفپوش ها در گذر زمان شود و این مسئله سبب ایجاد خسارت هایی به شما و همسایگانی که در طبقه زیرین شما زندگی می کنند می شود.

علاوه بر این در صورت نصب نامناسب کفپوش ها به دلیل عدم نصب مناسب، ایجاد و تولید صداهای آزاردهنده در هنگام راه رفتن روی پارکت ها می شود.

 اصولا نصب اشتباه یک تایل یا قطعه از کفپوش لمینت ضد آب، سبب نصب اشتباه تایل های بعدی خواهد شد.

اما نکته ای که سبب خوشحالی بسیاری از کاربران می شود این است که در صورت عدم رضایت از نصب پارکت لمینت های ضد آب می توانید آن ها را برداشته و دوباره نصب نمایید بدون آنکه همچون کفپوش های سرامیکی و سنگی آسیب ببینند و یا با دردسرهای جدی مواجه گردید این ویژگی برای خانم هایی که پس از مدتی از یک دکوراسیون خسته می شوند و خواستار تنوع در وسایل منزل هستند بسیار مفید و به درد بخور است.

قیمت لمینت ضد آب

آنچه که در قیمت گذاری کفپوش لمینت های ضد آب دخیل است نوع متریال مصرفی می باشد با توجه به اقتصاد کشور که امروزه در آن قیمت بسیاری از اجناس بالا و پایین می شوند اگر قیمت متریال کفپوش لمینت ها نیز تغییر کند سبب افزایش قیمت کفپوش ها خواهیم بود.

تقریبا امروزه تمام کفپوش های پارکت لمینت ضد آب هستند و تکنولوژی ساخت و اجرای کفپوش ها در حدی بالا رفته است که مقاومت آنها در برابر رطوبت را تضمین می کند. اما برخی از محصولات اروپایی میزان مقاومت بالاتری نسبت به محصولات متفرقه و چینی دارند تا حدی که می توان از آنها در سرویس های بهداشتی ، استخر ، سونا و مکان هایی که بیشتر در برابر رطوبت قرار دارند استفاده کرد، هر محصولی در برابر حجم آب تعیین شده مقاومت دارد که این حجم در لمینت ها متفاوت است بنابراین مقاومت لمینت ها از دیگر مسائل اصلی در قیمت گذاری آن ها می باشد.

اما هزینه نصب کفپوش لمینت ضد آب کاملا به نصاب آن بستگی دارد هرچه نصاب خبره تر و با تجربه تر و مهارت بیشتری داشته باشد پارکت ها را بهتر نصب میکند و دستمزد آن افزایش می یابد اما اگر فرد نصب کننده مهارت کافی نداشته باشد علاوه بر اینکه سبب خرابی پارکت ها و نفوذ آب در آن ها می شود سبب کاهش مقاومت کفپوش لمینت ها نیز می شود اما در عوض دستمزد دریافتی وی کمتر می باشد.

مقالات آموزشی کفپوش

تشخیص کفپوش لمینت ضد آبقیمت کفپوش لمینت ضد آبکاربرد کفپوش لمینت ضد آبنصب کفپوش لمینت ضد آب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *