مزایای دیوار کاذب | ده دلیل که به شما می گوید دیوار کاذب را انتخاب کنید

مزایای دیوار کاذب

مزایای دیوار کاذب

مزایای دیوار کاذب آنقدر گسترده می باشند که همیشه جزو پیشنهادهای اول شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی است. دیوار کاذب یا کناف که هشتاد سال پیش توسط برادران کناف اختراع شد؛ امروزه به یکی از پرکاربردترین مصالح در طراحی دکوراسیون داخلی و پارتیشن بندی تبدیل شده است.

اگر شما نیز برای دانستن مزایای دیوار کاذب کنجکاو شده اید؛ به شما پیشنهاد می شود که ادامه مطلب را با ما همراه باشید؛ قطعاً پس از خواندن این مطلب با کاربردهای گسترده دیوار کاذب آشنا خواهید شد و اجرای آن را به بسیاری از افراد پیشنهاد خواهید داد.

مزایای دیوار کاذب

مزایای دیوار کاذب چیست؟

قطعاً به دلیل مزایای دیوارکاذب است که اجرای آن در محل کار یا خانه به شما پیشنهاد می شود. امروز با ۱۰ دلیل اصلی اجرای دیوار کاذب آشنا خواهید شد که این ۱۰ دلیل در زیر به ترتیب لیست خواهد شد.

دلیل اول: دیوار کاذب می تواند در دکوراسیون داخلی شما تاثیر مثبت زیادی داشته باشد:

دیوارهای کاذب از نظر معماری بسیار انعطاف پذیر هستند؛ به همین جهت می توان انواع فرم ها و اشکال را با استفاده از دیوار کاذب در بنا ایجاد نمود؛ به عنوان مثال می توان ورودی یک راهرو یا اتاق را به شکل قوس اجرا نمود. یکی از مزایای دیوار کاذب این است که تمامی سلیقه ها می‌توانند از آن در بنای خود بهره ببرند؛ به عنوان مثال اگر شما عاشق پروپا قرص معماری سنتی و اسلامی هستید می توانید با استفاده از این دیوارها انواع فرمهای سنتی مانند قوس ها را در دکوراسیون خود اجرا نمایید.

اگر عاشق طرح های مدرن و یا فانتزی هستید می توانید انواع شکست ها و اشکال فضایی را در دکوراسیون داخلی خود اجرا نمایید.

دلیل دوم: پوشاندن عیوب دیوار های اصلی یک خانه با استفاده از دیوار کاذب:

برخی از مواقع ممکن است دیوار اصلی ظاهری ناخوشایند داشته باشد؛ به عنوان مثال ممکن است قسمتی از دیوار دارای فرورفتگی باشد، یا قسمتی دارای ریزش رنگ شده باشد و یا قسمتی دیگر در اثر رطوبت و حرارت برآمده شده باشد؛ یا بطور کلی قسمتی از دیوار ناصاف باشد؛ اگر ظاهر دیوارهای اصلی برای شما اهمیت دارد و نمی دانید که از چه راهی باید برای پوشاندن این عیوب استفاده کنید؛ ما به شما دیوار کاذب پوششی یا لاینینگ را پیشنهاد می دهیم. این نوع دیوار پوششی بر روی دیوار اصلی نصب شده و می تواند تمامی عیوب دیوار را برای شما بپوشاند.

دلیل سوم: کاربرد گسترده دیوار کاذب

یکی از مزایای دیوار کاذب کاربرد گسترده این نوع دیوار است. از این دیوار می توان برای ایمن سازی، عایق سازی، پارتیشن بندی، تزیین و پوشش در مکان‌های مختلف اداری، تجاری، آموزشی و مسکونی استفاده نمود.

مزایای دیوار کاذب

آیا دیوار کاذب مقاوم است؟

چهارمین دلیلی که به شما می گوید دیوار کاذب را انتخاب نمایید؛ مقاومت دیوار کاذب است.

جالب است بدانید که دیوار کاذب حداقل ۱۵ درصد از دیوار معمولی سبکتر است اما با این حال مقاومت مکانیکی بسیار بالایی دارد به طوری که مقاومت مکانیکی دیوار کاذب توسط استانداردهای جهانی مورد تایید قرار گرفته است و جزو بهترین سازه ها با سیستم درای وال قرار گرفته است.

دلیل مقاومت این سازه وجود فلزات فولادی می باشد؛ فولادهای به کار برده شده در این سازه مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالایی دارند.

علاوه بر اینکه دیوار کاذب دیوار مقاومی می باشد؛ باعث افزایش مقاومت ساختمان نیز می گردد.

دیوار کاذب جزو دیوارهای غیر باربری بوده و مقاومت بالایی در برابر زلزله دارد و باعث کاهش جرم بنا شده که نتیجه آن مقاومت بیشتر بنا در برابر زلزله است.

سرعت بالای اجرا، کم بودن دور ریز مصالح، امکان صرفه جویی در مصالح، نیروی کار و وقت می تواند پنجمین دلیل استفاده از دیوار کاذب باشد.

آکوستیک بودن دیوار کاذب چه مزیتی دارد؟

یکی از مزایای دیوار کاذب این است که می توان به عنوان عایق در بنا از آن استفاده نمود.

فرض کنید که در یک آپارتمان زندگی می کنید و اصول ساخت به خوبی در این آپارتمان رعایت نشده و به راحتی صداهای منتشرشده از آپارتمانهای مجاور قابل شنیدن است و صدای شما نیز به راحتی از واحد خارج می شود؛ در اینگونه مواقع آسایش افراد کم شده و ممکن است در اثر سر و صدای زیاد کودکان و یا مهمانان آسایش همسایگان شما نیز کم شود. اگر به دنبال یک راه چاره برای تامین آسایش خود و همسایگان می باشید؛ ما به شما دیوار کاذب را پیشنهاد می دهیم. با نصب دیوار کاذب بر روی دیوارهای اصلی می‌توانید به راحتی و با آرامش خاطر در آپارتمان زندگی کنید. عایقهای مقاوم به صوت مانند پشم سنگ یا فوم صداگیر خود چسب موجود در ساختار دیوارهای کاذب این آسایش را برای شما فراهم می نماید.

علاوه بر عایق صوت، می توان دیوارهای یک مکان را در برابر حرارت، رطوبت، برودت و آتش سوزی عایق کرد.

مخفی سازی تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی از دیگر مزایای دیوار کاذب

هفتمین دلیل استفاده از دیوار کاذب استفاده از آن برای مخفی سازی تاسیسات می باشد.

رد شدن لوله های آب، لوله‌ های گاز، سیم های مربوط به برق کشی ساختمان از روی دیوارها می تواند ظاهر دیوارها را کمی نازیبا سازد. یکی از مزایای دیوار کاذب این است که می‌تواند این موارد را به خوبی پوشش دهد.

با استفاده از دیوار کاذب لاینینگ می‌توان این تاسیسات را مخفی نمود.

علاوه بر اینکه این نوع دیوار تاسیسات را مخفی می سازد؛ امکان دسترسی به تاسیسات را نیز آسان می سازد. می توان دیوار کاذب را بر روی تاسیسات به گونه ای نصب کرد که در صورت لزوم با حرکت دادن دیوار کاذب بتوان به راحتی به این تاسیسات دسترسی پیدا کرد.

هشتمین دلیل استفاده از دیوار کاذب

یکی از مزایای دیوار کاذب این است که امکان جابجایی آن به مکان دیگر وجود دارد.

فرض کنید که شما در یک مکان برای پارتیشن بندی از دیوار کاذب استفاده کرده اید؛ بنا به دلایلی چون اسباب کشی و یا تغییر دکوراسیون و تقسیم فضا به گونه ای دیگر می‌خواهید که دیوار کاذب به مکان دیگری منتقل شود؛ به دلیل ساختار دیوار کاذب این امر امکان پذیر بوده و دیوار کاذب به راحتی جابجا می شود.

نهمین و دهمین دلیل استفاده از دیوار کاذب

یکی از بهترین مزایای دیوار کاذب این است که در صورت ایجاد عیب در گوشه ای از دیوار می توان به راحتی آن را تعمیر و بازسازی نمود.

قابلیت اجرا در ساختمان بدون محدودیت سطح و زمان یکی دیگر از مزایای دیوار کاذب است؛ این جمله بدین معنی است که می توان دیوار کاذب را در سطوح وسیع اجرا نمود. همچنین اجرای این دیوار به دلیل نوع مصالح می تواند بعد از ساخت و ساز کامل ساختمان صورت پذیرد و نیازی نیست که حتماً در طی ساختمان سازی اجرای آن انجام شود.

مقالات آموزشی سقف کاذب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *