سقف کاذب پذیرایی

سقف معلق امروزه مورد توجه بسیاری از معماران قرار گرفته است. سقف کاذب در بسیاری از ساختمان ها نظیر خانه ها، دفاتر، رستوران ها، تئاتر و هتل ها مورد توجه است. از این نوع سقف به عنوان سقف دوم زیر سقف اصلی منزل قرار گرفته است. این سقف دارای مزایایی دیگری نیز هست از جمله می توان به تزئین دکوراسیون داخلی منزل اشاره کرد که جلویی بی نظیر به منزل و خصوصا پذیرایی می دهد.

مزایای سقف کاذب

یکی از مهمترین مزایایی که می توان برای این نوع سقف بیان کرد زیبایی ظاهری ای است که به سالن پذیرایی می دهد از این نظر که این سقف می تواند سیم کشی های منزل را که در دید هستند را پنهان کند. از جمله مزیت های دیگر می توان به ایجاد سیستم تهویه مناسب اشاره کرد.

همچنین برای کم کردن ارتفاع سالن پذیرایی انتخاب این مدل گزینه ای بسیار مناسب می باشد. از دیگر مزیت ها می توان به خنک نگه داشتن سالن پذیرایی، روشنایی بسیار عالی سالن پذیرایی و همچنین از نظر دکوراسیون بسیار شیک، نصب تجهیزاتی از قبیل دوربین های مدار بسته و کانال های تهویه اشاره کرد.

سقف کاذب پذیرایی

انواع سقف های کاذب پذیرایی

سقف های کاذب پذیرایی در انواع مدل ها و طرح ها در بازار موجود می باشند که شما می توانید با سلیقه دلخواه خود و متناسب با سالن های پذیرایی منزلتان انتخاب کنید. از جمله انواع این سقف می توان موارد زیر را نام برده و توضیح داد.

سقف های کاذب گچی مورد استفاده در پذیرایی

سقف های کاذب گچی مورد استفاده در سالن پذیرایی درای ویژگی های از قبیل عایق صدا، داشتن سازه ی سبک، مقاوم در برابر آتش سوزی و برخورداری از نصب آسان می باشند. در هنگام نصب سقف های کاذب گچی در سالن پذیرایی از چارچوب های آهنی به منظور تکیه دادن استفاده می کنند و سپس تخته های که به شکل مربع از گچ تهیه شده اند را در الگوهای مناسب جایگذاری کرده و از سقف کاذب گچی برای پوشش دادن به  خطوط لوله ها و سیستم سیم کشی بهره مند شد.

همچنین می توانیم مابقی تزئینات از قبیل چراغ ها  و لوستر ها را نیز به سقف کاذب گچی نصب کنیم. پس از اتمام می توانیم رنگ لیمنیت استفاده شده درسقف کاذب گچی را متناسب با دکوراسیون منزل و سالن پذیرایی انتخاب کرده و یا حتی می توانیم از کاغذ دیواری نیز استفاده کنیم.  از جمله ویژگی های سقف های کاذب گچی می توان به دارا بودن وزنی سبک، امکان طراحی در انواع اشکال متفاوت و متنوع، ضد آب بودن اشاره کرد.از انواع سقف های کاذب در مدل ها و طرح های گوناگون می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سقف کاذب کناف مورد استفاده در پذیرایی

سقف کاذب با مدل کناف مورد استفاده در سالن های پذیرایی نوعی سقف کاذب ساخته شده از پنل های گچی یا پنل های غیر گچی می باشد. سقف های کاذب کنافی مورد استفاده در سالن های پذیرایی برای اتصال به سقف سازه ای باید از پروفیل های سرد نورد استفاده کنند. سقف های کاذب با مدل کنافی به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند. همچنین سقف های کاذب کنافی با مدل ثابت می توانند به صورت یکپارچه و طرح دار و دکوراتیور استفاده شوند.

سقف های کاذب کنافی مورد استفاده در پذیرایی با مدل یکپارچه از هیچ نوع درزی برخوردار نیستند بنابراین بعد از انجام عملیات نصب می توانیم با استفاده از سلیقه ی خود و متناسب با  دکوراسیون سالن پذیرایی رنگ مورد نظرمان را انتخاب کنیم و عملیات رنگ آمیزی را داشته باشیم.

سقف های کاذب کنافی با مدل یکپارچه از وزنی بسیار سبک برخوردار می باشند و دارای ویژگی های از قبیل نصب سریع و راحت، اقتصادی بودن، برخوردار بودن از تعمیرات آسان، نصب راحت چراغ های روشنایی و مخفی که به صورت توکار و روکار استفاده می شود، امکان تغییر دادن دکوراسیون سقف در آینده به این معنی که سقف کاذب کنافی دارای انعطاف پذیری بوده و شما می توانید به راحتی با استفاده از طرح های متنوع و مختلف دکوراسیون منزلتان را عوض کنید، می باشد.

مقالات آموزشی سقف کاذب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *