سقف کاذب شیشه ای

سقف کاذب شیشه ای

مهمترین قسمت یا اساسی ترین قسمت آن سقف ساختمان می باشد. در واقع یک ساختمان مسکونی و یا یک مجتمع تجاری بدون سقف مناسب ناقص می باشد و کارایی لازم را ندارد. سقف بلند ترین قسمت ساختمان است که ساختمان در برابر عوامل آب و هوایی مانند باد و باران محافظت می کند. اما امروزه استفاده از سقف کاذب برای پوشش سقف ساختمان ها و مجتمع های تجاری و افزایش روز افزون یافته است. سقف کاذب با توجه به نوع کاربرد ای که دارند انواع مختلفی را شامل می‌ شوند. امروزه با توجه به گرانی تایل سقفی مواد مختلفی برای طراحی و ایجاد سقف کاذب شیشه ای استفاده می شود.

ما در این مقاله قصد داریم در مورد سقف کاذب شیشه ای و انواع مختلف سرخ های باز با شما صحبت کنید پس با ما همراه باشید.

برای آگاهی از قیمت سقف کاذب با ما در ارتباط باشد.

سقف کاذب

سقف کاذب دارای مزایای زیادی می باشد که همین عوامل، زمینه جذابیت و طرفداری آنرا در میان کاربران ایجاد کرده است. سقف های کاذب علاوه بر ویژگیهای زیبایی و ظاهری منحصر به فردی که دارند، انواع گوناگونی دارند که برخی از آنان شامل، سقف کاذب شیشه ای، سقف کاذب چوبی، سقف کاذب آکوستیک می باشد.

به عنوان مثال سقف کاذب چوبی آکوستیک خوبی را فراهم می کند که در آن هایی که مورد استفاده افراد می‌باشند افزایش می‌یابد و در عین حال صداهای مزاحم قطع می شود. در این سقف ها فضای لازم برای قرارگیری سیم های برق، کابل ها ،  لوله ها و مجاری تهویه هوا وجود دارد. سقف کاذب با ساختاری که دارد می توانند نور را منعکس کند که همین آمد نیاز به نور لامپ و یا دور مصنوعی را برای روشنایی محیط به حداقل می رساند و در نتیجه باعث کاهش مصرف انرژی و هزینه های پرداختی می شود. همچنین سقف ها به سبب ساختاری که دارند در برابر وزش باد شدید باران و برف به شدت مقاوم می باشند.

سقف کاذب شیشه ای

ویژگی های سقف کاذب شیشه ای

ظاهری زیبا و با دوام

یک سقف کاذب شیشه ای  به گونه ای  طراحی و ساخته شده است که نمای زیبا و جذاب برای منازل و مجتمع های تجاری ایجاد می کند.  این سقف ها به گونه ای  ساخته شده اند که نور را منعکس کرده و نمایی �شی از انعکاس و شکست نور های مختلف را برای ساکنین منزل ایجاد می کند.

انواع سقف کاذب

  • سقف کاذب پی وی سی
  • سقف کاذب فلزی
  • سقف کاذب شیشه ای
  • سقف کاذب چوبی
  • سقف کاذب فیبری
  • سقف کاذب شیشه ای
  • سقف کاذب پارچه و چرم مصنوعی

در ادامه این مقاله به معرفی انواع سقف های کاذب خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

سقف کاذب شیشه ای

اما ما در این مطلب قصد داشتیم به طور مفصل در مورد سقف کاذب شیشه ای صحبت کنیم. شیشه به عنوان یک ماده غیر کریستالی شفاف، ماده خوبی برای ایجاد زیبایی و جذابیت برای سقف کاذب می باشد ، اما به سبب شکننده بودن شیشه کاربردهای این نوع سقف کاذب نیز محدود می باشد. اما با اضافه کردن افزودنی های مناسب میزان شکستگی آن تا حد زیادی کاهش می یابد و در کنار دیگر مواد ترکیبی فوق العاده مقاوم و مستحکم می شود. این نوع سقف معمولاً برای کتابخانه ها، رستوران ها، کتاب فروشی ها و جواهر فروشی ها استفاده می شود.

سقف کاذب شیشه ای

سقف کاذب پی وی سی

پی وی سی در واقع یک ماده پلاستیکی ایده‌آل برای سقف کاذب در زیرزمین ها آشپزخانه ها و پارکینگ ها می باشد. این سقف کاذب معمولا انتخاب مناسبی برای سقف ها می باشند چرا که نسبت به بقیه سقف های کاذب قیمت مناسب تر و کیفیت خوبی نیز دارند. این سقف نمون مقاومت بالایی دارد و خیلی زود آسیب نمی بیند.

سقف کاذب گچ پاریسی

این نوع سقف در واقع گچی میباشد که محتوای آن با آب گرم ایجاد می شود و به شکل پودری در بازار موجود می باشد. وقتی به این ماده آب اضافه شود این پوسته سخت شده و مواد ثقفی خوبی را تشکیل می دهد. این نوع سقف عایق خوبی برای سرما و گرمای زیاد است و بدون تعمیر و نگهداری تا سالهای سال پایدار می باشد. این نوع سقف در انواع گوناگونی طراحی و تولید شده است. ای به این نوع سقف این است که ممکن است طی سالهای دور دچار ترک خوردگی شود.

سقف کاذب چوبی

یکی دیگر از انواع سقف های کاذبی خاص همچون سقف کاذب شیشه ای ، سقف کادب چوبی می باشد. سقف کاذب چوبی دارای یکسری الگوهای خاص و بافت عالی میباشد که میتواند نظر همگان را به خود جلب کند. در واقع چوب ماده مناسبی برای اجرای سقف کاذب منازل می باشد. تابلو های چوبی می توانند به شکل تابلو های توخالی و یا تخته و یا پنل باشند. نصب و اجرای این و سبک نیز به شدت آسان می‌باشد چرا که با تعدادی میخ این نوع سقف ها نصب می شوند.

سقف کاذب فیبری

سقف کاذب فیبری نوعی عایق صدای عالی و نیز عایق گرمای مناسبی می باشد  که با ترکیب مواد طبیعی و مصنوعی مانند فیبر گیاهی و یا چوب و سنگ ایجاد می شوند ‌ پنل های سقفی به دلیل داشتن تقویت کننده ها، سختی و مقاومت بالایی دارند. دوام این نوع سقف کاذب به گونه ای بالا می باشد که در برابر حرارت و آتش سوزی نیز مقاوم می باشد.

ما در این مقاله به معرفی برخی از این انواع سقف کاذب پرداختی و همان طور که دیدید سقف کاذب شیشه ای به دلیل طراحی زیبا و جذابی که دارد نوعی سقف کاذب مناسب برای منازل مسکونی می باشد‌.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *