سقف کاذب رابیتس

مقایسه سقف کاذب رابیتس با انواع سقف ها

امروزه سقف کاذب کاربردهای فراوانی در میان سازندگان منازل مسکونی و مجتمع های تجاری پیدا کرده است. یکی از محصولات مورد استفاده در طراحی و ساخت سقف کاذب رابیتس می باشد. رابیتس از کشش عرضی و پرس ورق های گالوانیزه تولید می شود. ما در این مقاله قصد داریم به مقایسه سقف کاذب رابیتس با انواع سقف ها بپردازیم، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

رابیتس نوعی ورق فولادی مشبک میباشد که کاربردهای مختلفی دارد. بعد از برش ورق های گالوانیزه صفحات رابیتس  اماده استفاده در سقف های کاذب می شوند. سقف کاذب رابیتس که این روزها به طور گوناگونی استفاده می شود، توانسته جای خود را در بین انواع سقف های کاذب پیدا کند.

برای آگاهی از قیمت سقف کاذب با ما در ارتباط باشد.

سقف کاذب رابیتس

کاربردهای گوناگون سقف کاذب رابیتس

همانطور که قبل از همه اشاره کردید از ورق های مشبک رابیتس در سقف های کاذب و گچ کاری، پوشاندن انواع بتن سیمانی و تیر آهن مورد استفاده قرار می گیرد.  سقف کاذب رابیتس در واقع یکی از پرکاربرد ترین انواع سقف های کاذب در ایران می باشد. ازرا بیتس در مواردی مانند سقف های کاذب، حفاظ بتن سیمانی، ترمیم و بازسازی ترک های ساختمانی و کارهای ترمیمی، دکوراسیون و اپن آشپزخانه ، آرک آشپزخانه، گل سقفی، پوشاندن تیر آهن، گچ کاری و گچ بری، نور مخفی دور سالن، گالری تصویری و..‌ کار برد دارد.

رابیتس با استفاده از مفتولهای گالوانیزه آرماتور بندی به صورت یک لایه به شبکه فرعی متصل می‌شود و از ترک خوردگی گچ و سیمان جلوگیری می کند. رابیتس در دو نوع سطح و برجسته ساخته می شود که هر کدام از آنها کاربرد های منحصر به فرد خود را دارند. برای ساخت این ورق های فولادی مشبک از انواع ورق های گالوانیزه گرم با ضخامت ۲۵ تا ۵ استفاده می شود.

رابیتس در اندازه ۶۰ در ۲۴۰ سانتیمتر ساخته می شود. در همه پروژه های ساختمانی باید تناسب تعداد رابیتس خریداری شده با متراژ کاری را رعایت کنید. نمونه رابیتس باعث پیوستگی کار و سر بر روی دیوار ها و نیز ایجاد بستر مناسب برای نصب انواع تاسیسات برقی و مکانیکی بر روی سقف می شود. این نوع سقف علت مقاومتی که دارد باعث جلوگیری از ترک خوردگی افقی و عمودی دیوار و اجرای انواع کارهای مربوط به سقف می شود. این نوع سقف معمولا از نظر پوشش سطوح رقیب کناف می باشد. پس ما در این مقاله به مقایسه رابیتس و کناف می پردازیم.

سقف کاذب رابیتس

خصوصیات مثبت سقف کاذب رابیتس در مقایسه با انواع سقف های دیگر

این و ساخت دارای مزایا و فواید گوناگونی می باشد که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

  • سقف کاذب رابیتس به دلیل گالوانیزه بودن دچار زنگ زدگی نخواهد شد.
  • این نوع ورق نمودن از کیفیت و دوام فوق العاده بالایی برخوردار می باشد که آن را نسبت به سایر سقف های  کاذب متمایز کرده است.
  • ایمنی این نوع سقف در هنگام حریق بالا می باشد در حالی که سقف های یونولیتی یا تیرچه از این مزیت برخوردار نیستند.
  • این نوع سقف معمولاً ترک خوردگی نخواهد داشت پس از این نیز از ویژگی منحصر به فرد سقف کاذب رابیتس نسبت به دیگر سقف ها می باشد.
سقف کاذب رابیتس

مقایسه سقف کاذب رابیتس با انواع سقف ها – سقف کناف

همان طور که گفتیم سقف کاذب رابیتس رقیب سقف کاذب کناف می باشد. سقف کاذب رابیتس انعطاف بیشتری نسبت به کناف دارد که همین امر باعث ایجاد شکل های مختلف در این نوع سقف می شود. به دلیل استفاده از ورق های گالوانیزه در رابیتس این نوع سقف زنگ نمیزند در حالی که کناف ممکن است زنگ بزند  . این نوع سقف معمولا ایمنی بالایی دارد پس استفاده از این نوع سقف معمولا آسیبی ندارد و در صورت بروز هر حادثه ای مقاومت بالایی دارد.

سقف کاذب رابیتس از پر کاربرد ترین سقف های کاذب می باشد که این روز ها طرفداران بسیاری دارد. این سقف به سبب مزایای گوناگون و منحصر به فردی که دارد امروزه مورد توجه همگان قرار گرفته است.

مقالات آموزشی سقف کاذب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *