سقف کاذب اتاق خواب را می توان به عنوان یک پوشش برای سقف های اصلی در نظر گرفت ، به گونه ای که این پوشش نه تنها زیبایی سقف را دو چندان می کند، بلکه با استفاده از آن می توان تاسیسات و سیم کشی ها را پوشش داد و دیگر نگران نمایان شدن ان ها نبود.

به زبان ساده می توان سقف کاذب را این گونه معرفی نمود، سقف کاذب نوعی سقف ثانویه برای ساختمان محسوب می شود که در پایین سقف اصلی نصب شده و عیوب ان را می پوشاند‌. این نوع سقف به سازه های اصلی ساختمان یعنی سقف اصلی و دیوار های اطراف ان‌ متصل شده و در واقع سازه اصلی بار ان را تحمل می نماید.

از سقف کاذب برای عایق نمودن سقف اصلی در برابر حرارت، صدا و همچنین اجرا نور پردازی برای زیبا تر کردن محیط اطراف بهره برده می شود. این نوع سقف ها دارای انواع مختلفی می باشند و کاربرد های فراوانی دارند ، که در این مقاله قصد داریم شما را با انواع این نوع سقف و کاربرد آن آشنا شویم.

سقف کاذب اتاق خواب

آشنایی با انواع مدل سقف کاذب اتاق خواب

همان گونه که گفته شد از سقف کاذب برای سازه های مختلف از جمله اتاق خواب استفاده می شود. این نوع از سقف ها هم همانند دیگر انواع سقف های کاذب بر روی سقف اصلی اجرا شده و بار خود را به دیوار های کناری منتقل می کند. شما می توانید از انواع سقف کاذب مانند: سقف کاذب کنفی، گچی، چوبی و … برای زیبا تر کردن محیط اتاق خوابتان بهره ببرید.

۱.سقف کاذب چوبی

یکی از انواع سقف کاذب می توان به سقف کاذب چوبی اشاره نمود ، به دلیل حس گرمی که این نوع سقف به افراد منتقل می نماید، می توان از این نوع سقف کاذب به عنوان سقف اتاق خواب استفاده کرد.

شما می توانید این نوع سقف کاذب را در انواع مدل های که متناسب با محیط و فضای اتاق خواب هستند به اجرا در بیاورید. همچنین اگر قصد دارید یک حس نوستالژیک را منتقل نمایید می توانید با شیب دادن سقف اتاق خوابتان این حس را ایجاد نموده و ان را به افراد منزل منتقل نمایید.

۲. سقف کاذب اتاق خواب مدل گچی

یکی از قدیمی ترین انواع سقف های کاذب ، سقف کاذب گچی می باشد که شما می توانید از این نوع سقف برای قسمت های مختلف ساختمان از جمله اتاق خواب بهره بگیرید. در اجرا این نوع سقف می توان از تایل های پیش ساخته استفاده نمود که این کار این امکان را به شما می دهد تا سرعت نصب و اجرا این نوع سقف کاذب را افزایش بدهید.

اگر قصد دارید برای اتاق خوابتان از سقف کاذب گچی به سبک مدرن استفاده کنید ، می توانید با وصل نمود بخشی از سقف به دیوار اتاق به این منظور دست پیدا کنید. این کار می تواند زیبایی اتاق را دوچندان نماید و جلوه خاصی را به اتاق خواب القا کند.

سقف کاذب اتاق خواب

۳. سقف کاذب مجازی

همان گونه که می دانید اتاق خواب محل استراحت و ارامش است و گرفتن این حس ارامش و راحتی از اتاق خواب بسیار اهمیت دارد، از این رو می توان با اجرا یک سقف کاذب زیبا و در عین حال ارامش بخش به این امر دست یافت. با استفاده از سقف مجازی در اتاق خواب می توان انواع طرح ها را به اجرا در اورد و منظره زیبا و شگفت انگیز از روی تخت مشاهده نمود.

یکی از انواع سقف های کاذب می توان به سقف کاذب مجازی اشاره نمود. این سقف دارای طرح های مختلفی از جمله اسمان شب، کهکشان، گل ، درخت و … می باشد و قابل اجرا است . سقف کاذب اتاق خواب با طرح اسمان شب و کهکشان می تواند ارامش بسیاری را به شما منتقل نماید.

۴. سقف کاذب اتاق خواب کناف

یکی دیگر از انواع سقف های کاذب ، سقف کناف می باشد که از این نوع سقف می توان در اتاق خواب نیز استفاده کرد. در اجرا سقف کناف غالبا از صفحات روکش دار گچی استفاده می گردد. این نوع سقف کاذب علاوه بر امکان پیاده سازی طرح های مدرن و زیبا ، اجرا نورپردازی های مختلفی را به صورت نواری، صفحه ای، پنهان و … امکان پذیر می نماید.

همچنین از آن جایی که در اجرا سقف کنافی اتاق خواب از گچ کمتری استفاده می شود ، در نتیجه این سقف از وزن کمتری برخوردار می باشد و این موضوع سبب افزایش مقاومت این نوع سقف در برابر زلزله گردیده است. این امر را می توان یکی از مزایای استفاده از سقف کاذب کنفی دانست.

۵. سقف کاذب اتاق خواب رابیتس

برای اجرای این نوع سقف کاذب ، از تور هایی به همین نام استفاده می شود. پس از ان که تورهای رابیتس نصب شد به کمک سیم ، مفتوله و میله ، گچکاری هایی روی ان انجام می شود .

توجه داشته باشید سقف کاذب رابیتس از سقف کناف سنگین تر است و همچنین معمولا هزینه آن نیز از کناف سقف اتاق خواب بیشتر می باشد.

۶. سقف کاذب رنگی

استفاده از رنگ های شاد در اتاق خواب در کنار زیبایی می تواند سبب افزایش شادی و روحیه افراد گردد.

اجرای این نوع سقف کاذب به ویژه در اتاق کودکان بسیار رایج است . در اجرای این نوع سقف ها در اتاق خواب کودکان می توان از سلیقه ی ان ها در رنگ ها بهره برد.

همچنین می توان در کنار استفاده از این نوع سقف کاذب با انجام نور پردازی زیبایی خاصی را به محیط بخشید.

این امر را می توان به عنوان یکی از ویژگی های سقف اتاق خواب در نظر گرفت که سبب زیبایی و افزایش روحیه افراد می شود.

نور پردازی سقف کاذب در اتاق خواب

در نورپردازی سقف کاذب باید به چند نکته مانند: ارتفاع سقف، دکوراسیون و معماری دیوار ها ، رنگ سقف و دیوار، دکوراسیون اتاق و … توجه کرد.

توجه به این نکته نیز یکی دیگر از ویژگی هایی است که می تواند سبب زیبایی هرچه بیشتر سقف شده و علاوه بر این با انتخاب نور پردازی مناسب می توانید نور کافی را برای اتاق ایجاد نمایید.

این ها نمونه هایی از ویژگی ها و طرح های مختلف در اجرا سقف کاذب می باشد.

مقالات آموزشی سقف کاذب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *