سقف کاذب آکوستیک

سقف کاذب آکوستیک

سقف کاذب آکوستیک یکی از پوشش های سقفی می باشد که برای از بین بردن فرکانس های صوتی در منازل مسکونی و یا مجتمع های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً در محیط‌هایی مانند سینما یا تالار و یا استودیو های هنری که سر و صدای یک عامل مزاحم است، از سقف کاذب آکوستیک برای پوشش سقف ها استفاده می شود تا محیطی آرام برای افراد ساکن در این مکان ها ایجاد شود. گاهی نیز در خانه های بزرگ هم سر و صداهایی از اطراف به گوش می رسد از این نوع سقف کاذب برای پوشش سقف خانه های بزرگ نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

اما سقف کاذب آکوستیک چیست و کاربردهای آن چگونه می باشد؟ پس با ما همراه باشید تا در مورد این سقف اطلاعاتی را به شما دهیم.

برای آگاهی از قیمت سقف کاذب با ما در ارتباط باشد.

سقف کاذب آکوستیک

سقف کاذب آکوستیک چیست

سقف کاذب آکوستیک در واقع عایقی فوق العاده برای صدا و فرکانس های صوتی می باشد. این نوع سقف از مصالح مختلفی مانند تایل های گچی، ورق های مقوایی فشرد و یا پارچه ساخته می شود.  این نوع ساخت به گونه ای طراحی و ساخته شده است که به راحتی قابل اجرا می باشد. با وجود اینکه این سقف عایق صوتی مناسبی می باشد اما در مکان های خاصی مانند استودیو ضبط صدا و یا سینما که پژواک صدا مهم است از ورق های آکوستیک پوشیده با پشم شیشه و ورق آلومینیوم استفاده می شود‌

آکوستیک نمودن سقف به منزله ایجاد آرامش و سکوت بیشتر از اطراف درون مکان مورد نظر استفاده می شود. امروز سقف های کاذب آکوستیک مدل ها و کاربردهای گوناگونی دارند که در ادامه این مطلب به طور مفصل در مورد کاربردهای این سقف کاذب با شما صحبت خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

مدلهای سقف کاذب آکوستیک

این نوع سقف معمولاً مدل های گوناگونی دارد که بسته به نوع نصب آنها در دسته بندی های گوناگونی قرار می‌ گیرد، بر این اساس یکی از این مدل ها به مدل تایل آکوستیک ساده، اشاره کرد که این سقف معمولاً خیلی ساده بر روی سقف نصب می شود. اما یکی دیگر از این مدلها تایل های دارای شبکه فلزی است که باید بر روی سقف اصلی نصب شوند. اما سوم دست از سقف کاذب آکوستیک معمولاً شبیه به تکه های یک جورچین میباشد که باید بر اساس چیدمان خاصی در کنار هم قرار گیرند و اگر اشتباهی در نحوه چینش این قطعه ها رخ دهد باید مجدداً نصب شوند.

سقف کاذب آکوستیک

ویژگی های منحصر به فرد سقف کاذب آکوستیک

  • کاهش صدا ها و فرکانس های مزاحم؛ همانطور که قبلا هم اشاره کردیم یکی از مهم ترین و منحصر به فرد ترین ویژگیهای سقف آکوستیک عایق صدا بودن می باشد. ورقه های آکوستیک معمولا از سیر معدنی ساخته شده اند که این ورق ها عایق صدای مناسبی می باشند. همین ویژگی سبب تمایز این سقف‌کاذب نسبت به بقیه سقف های کاذب شده است.
  • زیبایی منحصر به فرد؛ همانطور که می دانید زیبایی سقف یک مکان معمولاً بر روی ظاهر آن نیز تاثیر بسزایی دارد. یکی از ویژگی های مثبت و منحصر به فرد این نوع سقف ایجاد ظاهر زیبا برای محیط می باشد. برای مثال اگر بر روی یک سقف لوله کشی انجام شده باشد شما می توانید با پوشش سخت است سقف کاذب آکوستیک منظره زیبا به سقف دهید.
  • تنوع در طرح و رنگ؛ تایل های آکوستیک امروزه در طرح ها و رنگ های گوناگون و جذاب طراحی و ساخته شده اند که همین عامل انتخاب گسترده ای را برای مشتریان هنگام خرید فراهم می آورد. این تنوع به حدی می باشد که پاسخگوی افراد با سلایق گوناگون می باشد.
  • بازتاب و انعکاس نور؛ یکی از ویژگی های باورنکردنی این نوع سقف بازتاب نور در آن است. از این رو این سقف نقش مهمی در روشن شدن فضا دارد ین عامل باعث صرفه جویی در هزینه های مصرفی می‌ شود.
  • نصب آسان؛ شاید فکر کنید که نصب این سقف کار سخت و دشوار باشد اما باید بگویم که این سقف خیلی ساده و راحت نصب می شود. در واقع این سقف  عایق صدا،  گرما و آتش می باشد پس نوعی سقف مقاوم می باشد.
سقف کاذب

کاربرد سقف کاذب آکوستیک

همان طور که دیدید سقف کاذب دارای ویژگی های منحصر به فرد فراوانی می باشد که ما فقط به تعداد محدودی از این ویژگی ها اشاره کردیم. با توجه به ویژگی های گفته شده این اسب کاربردهای گوناگونی دارد این نوع سقف مناسب محل های کاری مثل استودیو ها می باشد. اما این سقف علاوه بر محل های کاری معمولاً برای منازل مسکونی نیز مناسب می باشد. پس اگر فردی قصد دارد در خانه با آرامش بالا زندگی کند سقف کاذب پوشش مناسبی برای سقف منازل می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *