نحوه تمیز کردن و تعمیر کاغذ دیواری

آسمان مجازی چیست ؟ تصویری از طبیعت !
آگوست 23, 2017

نحوه تمیز کردن و تعمیر کاغذ دیواری

بخش خبری و اطلاع رسانی گروه بوم سازه در این مقاله سعی بر این دارد که نحوه تمیز کردن و نگهداری از کاغذ دیواری را به شما آموزش دهد . امدیوارم این مقاله برای شما مفید باشد .
برای از بین بردن لکه‌های چربی، کمی آرد ذرت و آب را با هم ترکیب کنید و روی لکه قرار دهید و اجازه دهید تا خشک شود. سپس با یک قلم‌مو یا جاروبرقی پس از یک روز آرد ذرت را از روی آن بردارید. لکه چربی باید از بین رفته باشد.
اگر روی سطح کاغذ دیواری خراشیدگی یا کمی پارگی دارید، می‌توانید با رنگ کردن، آن بخش را بپوشانید. البته این روش برای خراش‌های بزرگ کارآمد نیست، اما به خوبی قسمت‌های کوچک را پوشش خواهد داد. به سادگی می‌توانید با استفاده از یک ماژیک که بهترین هماهنگی را با رنگ کاغذ دیواریتان دارد و با رنگ‌های مختلف این نواحی را بپوشانید.
با استفاده از یک پاک‌کن خمیری مخصوص کارهای هنری لکه‌ها را پاک کنید. البته این روش برای پاک کردن لکه‌های چرب کاربردی نخواهد داشت. همچنین مطمئن شوید تا به طور کامل پاک شود، البته مواظب باشید که حین پاک کردن به کاغذ دیواری آسیبی نرسانید.
یک تکه نان کهنه بردارید و از آن مانند یک پاکن استفاده کنید و لکه‌ها را پاک کنید.
اضافات رول کاغذ دیواری را در خطوط کناری کمد‌،کابینت‌ها و قفسه‌ها استفاده کنید. این کار راه‌‌حل خوبی برای هدرندادن آنها است. همچنین اطمینان حاصل کنید چند تکه اضافه دردست داشته باشید تا برای تعمیرات کوچک روی دیوار بتوانید از آن استفاده کنید.
برای اثر مداد شمعی یا لکه‌های چسبنده، سعی کنید تا جای که می‌توانید اضافات موم را بردارید (با استفاده از یک چاقوی تیز یا قاشق) سپس دولایه دستمال کاغذی روی نقطه مورد نظر قرار داده و با استفاده از اتو به آن حرارت دهید تا نرم شود.
برای انواع قابل شستشو کاغذ دیواری، می‌توانید از این محلول پاک‌کننده دست‌ساز استفاده کنید: 1 پیمانه آمونیاک، 1 قاشق چای‌خوری مایع ظرفشویی، 4 لیتر آب. همچنین یک سطل آب با کمی مایع ظرفشویی نیز برای شستشوی آن مناسب خواهد بود. ابتدا روی یک قسمت کوچک از کاغذ دیواری، محلول را آزمایش کنید تا به آن آسیب نرساند، هر محلول شوینده‌ای که می‌خواهید را می‌توانید امتحان کنید.
اگر در نواحی درز‌ها قسمتی بالا آمده است، ابتدا زیر آن قسمت را توسط قلم‌مو پاک کنید و گرد و خاک را بزدایید. با یک قلم‌موی نقاشی کوچک، چسب مخصوص کاغذ دیواری را در میان درز بزنید (هم به دیوار و هم قسمت پشت کاغذ دیواری). سپس توسط یک اسفنج مرطوب روی آن را بکشید تا درز چسبیده شود ( از سمت دیوار به سمت درز) و سپس از بالا به پایین قسمت های اضافه چسب را بردارید.
برای از بین بردن حباب‌ها، یک خراش کوچک توسط نوک چاقو روی حباب ایجاد کنید. یک سرنگ مخصوص چسب را به داخل آن فرو کنید و کمی چسب بزنید و توسط یک اسفنج مرطوب اضافات چسب را پاک کنید و کاغذ دیواری را به طرف مقابل فشار دهید تا هوای داخل حباب خارج شود. از یک لبه صاف پلاستیکی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *